Pierwsza wizyta u psychologa

Co warto wiedzieć przed pierwszym spotkaniem z psychologiem?

Sesje psychoterapeutyczne odbywają się raz w tygodniu, w gabinecie terapeutycznym. Staram się, by moi Pacjenci czuli się u mnie swobodnie. Są wygodne fotele, zaproponuję Ci coś do picia.

Pierwsza sesja jest w całości poświęcona diagnozie problemu, z którym trafiasz do gabinetu, a także ustaleniu, czy psychoterapia jest w takiej sytuacji najlepszą formą pomocy. Jest miejsce na wstępne określenie celów pracy, odpowiedź na Twoje ewentualne pytania, oraz zdecydowanie się na dalszą wspólną pracę.

Gabinet znajduje się w prywatnym mieszkaniu, na parterze. Na domofonie naciśnij „Pracownia z sensem”.

Przed gabinetem jest poczekalnia, ale niezbyt duża, dlatego proszę przyjdź punktualnie i nie wcześniej niż 5 minut przed umówionym spotkaniem. Jeśli spotkanie było umówione z wyprzedzeniem, to wyślę smsa z prośbą o potwierdzenie obecności.

Sesje trwają 50 minut, ale nie martw się – to moje zadanie, by pilnować czasu.

Każda sesja kosztuje 120 zł. Bardzo mile widziana będzie odliczona kwota.

Możliwe sposoby płatności to gotówka za każde spotkanie, lub przelew na koniec miesiąca za tyle spotkań, ile się faktycznie odbyło (nie ma takiej możliwości przy pierwszej wizycie). Niestety nie można również zapłacić kartą.

Na Twoje życzenie wystawię fakturę. Faktury wystawiam również przy płatności przelewem.

Gdyby zaszła konieczność odwołania spotkania lub zmiany jego terminu, proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej (w rozsądnych godzinach ) Jeśli nie odwołasz z wyprzedzeniem sesji, wówczas kolejne spotkanie będzie kosztować 180 zł.

Na pierwszej sesji poproszę również o podpisanie zgody na przechowywanie danych osobowych (RODO). Dane, jakie przechowuję to imię, nazwisko i numer telefonu potrzebne do umawiania spotkań oraz ewentualne dane do faktury.

Nie martw się – wszelkie informacje, jakie mi powierzasz są u mnie bezpieczne. Oprócz ustawy o ochronie danych osobowych obowiązuje mnie również tajemnica zawodowa, a to oznacza, że nikomu nie zdradzam treści, którymi dzielisz się ze mną podczas spotkania. Tajemnica obejmuje także samą Twoją obecność w moim gabinecie.

Być może trafiła do Ciebie informacja, że psychoterapeuta powinien pracować pod superwizją. Ja również mam swoich superwizorów. Oznacza to, że korzystam z pomocy i wiedzy bardziej doświadczonych terapeutów, którzy skończyli odpowiednie szkolenie i mają za sobą tysiące godzin z Pacjentami. Superwizja ma na celu monitorowanie mojej pracy i pilnowanie, czy prowadzę psychoterapię w sposób optymalny.

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na większość wstępnych pytań, ale gdyby jakieś jeszcze przyszły Ci do głowy, to chętnie odpowiem przy umawianiu wizyty lub podczas pierwszego spotkania.

psycholog kraków pierwsze spotkanie z psychologiem