Zespół Dobrego Miejsca

Psychoterapeuta Kraków - Anna Czerwińska

Anna Czerwińska

665 838 272 psychologkrakowski@gmail.com

Jestem psychoterapeutką i psychologiem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapią dla par. Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

W pracy z Pacjentem szczególnie zależy mi na stworzeniu odpowiedniej atmosfery do wspólnej pracy, opartej na otwartości i zaufaniu. Niezależenie od tego, na czym polega problem, z którym sięgamy po pomoc, to właśnie dobra relacja terapeutyczna pozwala się nim zająć i znaleźć rozwiązanie. Staram się dbać o to, by moi Pacjenci czuli się ze mną dobrze i swobodnie. Chętnie dzielę się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, staram się, by wszystkie stosowane przeze mnie interwencje były dla Pacjenta w pełni zrozumiałe.

czytaj więcej

Jestem przekonana, że terapia jest najskuteczniejsza wtedy, kiedy od razu staramy się zastosować to, czego dowiedzieliśmy się podczas sesji, na co dzień, dlatego dbam o to, aby wspólnie z Pacjentem wymyślić sposoby na zastosowanie tej wiedzy w praktyce.

Skończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim (2005), zaczęłam pracę jako psychoterapeuta po skończeniu 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie Gestalt (2012), jednak obecnie certyfikuję się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (w 2017 rozpoczęłam studia podyplomowe).

Wybrałam właśnie to podejście, ponieważ kładzie ono nacisk na dokładne zdiagnozowanie problemu, wraz z mechanizmami, które go podtrzymują, pomimo tego, że chcemy się go pozbyć, oraz daje narzędzia, żeby skutecznie sobie z nim poradzić. Jest podejściem uporządkowanym i nastawionym na osiągnięcie wspólnie z Pacjentem założonego celu i dzięki temu skutecznym.

Prywatnie jestem dumną mamą dwóch nastolatków. Bardzo lubię odpoczynek na łonie natury – i aktywny i bardziej leniwy. Lubię też śpiewać, chociaż nie potrafię… i lubię koty.

KONTAKT:
Telefon: 665 838 272 E-mail: psychologkrakowski@gmail.com

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 140 zł.
Pracuję również online.
Psychoterapeuta Kraków - Marta Kijanko

Marta Kijanko

664 966 702 marta.kijanko@gmail.com

Jestem psychoterapeutką i psychologiem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapią dla par. Pracuję w nurcie psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej (Gestalt). W pracy psychoterapeutycznej opieram się na fenomenie doświadczenia i relacji, co stanowi dla mnie bazę oddziaływań leczących, uczących i po prostu ludzkich. Jestem przekonana, że wspólne budowanie kontaktu pozwala zbadać i sprawdzić to, co jest możliwością i niemożliwością, czyli potencjałem oraz impasem, zatrzymaniem. Wierzę, że w każdej sytuacji, nawet najbardziej dramatycznej, warto poszukać możliwości rozwiązania, które można odnaleźć w spotkaniu z drugim człowiekiem.

czytaj więcej

W pracy ważne jest dla mnie poszerzanie rozumienia, możliwości przeżycia, a także wprowadzanie zmian poza gabinetem, tak by najszybciej to możliwe osiągnąć założone cele.

Skończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS (2012), zaczęłam pracę jako psychoterapeuta po skończeniu 4-letniej szkoły dla psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. W tej chwili kształcę się we włoskim Instytucie w Turynie IPsiG na kursie Podstaw i form psychopatologii. Wybrałam właśnie to podejście, ponieważ kładzie ono nacisk na dialogiczność, relacyjność oraz całościowe widzenie człowieka i jego problemu, wraz z uwzględnieniem kontekstu środowiska, reakcji cielesnych oraz mechanizmów unikania kontaktu ze sobą i światem. Pracuję też jako coach i superwizor coachingu. Jestem wykładowcą akademickim.

W swojej pracy korzystam również z elementów Terapii Schematów. Prywatnie bardzo lubię odpoczynek na górskich szlakach. Lubię też smak dobrej kawy i oraz uczenie się pogody ducha od mojego psa. W gabinecie czasami towarzyszy mi Afik.

KONTAKT: Telefon: 664 966 702 E-mail: marta.kijanko@gmail.com

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 140 zł.
Pracuję również online.
Psychoterapeuta Kraków - Agnieszka Wieczorek

Agnieszka Wieczorek

504 642 061 aw.wieczorek.agnieszka@gmail.com

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w procesie certyfikacji. Specjalizuję się w terapii osób dorosłych. Pomogę Ci poradzić sobie z zaburzeniami lękowymi (fobia społeczna, lęk napadowy, lęk uogólniony, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne), zaburzeniami nastroju (depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe), bezsennością, trudnościami w relacjach, trudnościami związanymi z radzeniem sobie ze stresem oraz zaburzeniami związanymi z doświadczonymi traumatycznymi wydarzeniami.

W pracy psychoterapeuty ważne jest dla mnie budowanie relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu, zrozumieniu i wzajemnej współpracy. Do każdego pacjenta staram się podchodzić indywidualnie i stworzyć w trakcie terapii bezpieczne miejsce, w którym można będzie wspólnie poszukać rozwiązań problemu.

czytaj więcej

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). W swojej praktyce zawodowej kieruję się zasadami kodeksu etycznego terapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W celu rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy, uczestniczę w szkoleniach i konferencjach. W swojej pracy stosuję podejście poznawczo-behawioralne, wykorzystując również elementy terapii dialektyczno – behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ramach praktyk i stażów zawodowych (m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie, Domu Pomocy Społecznej dla psychicznie oraz przewlekle chorych w Krakowie, w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Krakowie, Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Nowym Sączu), pracując na stanowisku psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego ProVita i na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym oraz w ramach prowadzonej samodzielnie praktyki terapeutycznej.

Zawodowo interesuję się zaburzeniami lękowymi oraz zaburzeniami nastroju.

Prywatnie lubię chodzić po górach i spędzać czas z przyjaciółmi.

KONTAKT:
Telefon: 504 642 061 E-mail: aw.wieczorek.agnieszka@gmail.com

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 140 zł.
Pracuję również online.
Psychoterapeuta Kraków - Magdalena Krakowska

Magdalena Krakowska

510 962 302

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych zmagających się z różnorakimi problemami i kryzysami w życiu. Pomagam w pracy nad niską samooceną, trudnościami dnia codziennego i wypaleniem zawodowym. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z chorobami psychosomatycznymi, nerwicą zaburzeniami lękowymi, stanami obniżonego nastroju, depresją. Jako coach towarzyszę ludziom w osiąganiu ich celów i wspieram w różnych przedsięwzięciach. Szczególną grupą zawodową, z którą pracuję w tym zakresie, jest środowisko lekarzy, studentów medycyny i stomatologii.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracam na zbudowaniu silnej i bezpiecznej relacji terapeutycznej, która umożliwia osiąganie zamierzonych zmian.

czytaj więcej

Ukończyłam również:

Wychodzę z założenia, że każdy człowiek jest inny z własnym bagażem doświadczeń i przeżyć, dlatego każdego traktuję indywidualnie, co pozwala mi zrozumieć trudności i cierpienia jakich doświadczył w swoim życiu.

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (rocznik 2002), psychoterapeutką realizującą specjalizacyjny kurs przygotowujący do certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym.

  • Staż w Instytucie Gestalt w Krakowie,
  • Profesjonalną Szkołę Coachingu IPRI Kraków
  • Terapię Schematów IPRI Kraków
  • Dialog Motywujący IPRI Kraków
  • Racjonalną Terapię Zachowania I IPRI Kraków
  • Specjalistyczne szkolenie z Terapii Schematów akredytowane w International Society of Schema Therapy (ISST) Warszawa

Pracuję w nurcie integracyjnym czyli takim, który łączy dorobek różnych podejść psychoterapeutycznych. To pozwala mi dostosować metody terapeutyczne do indywidualnych potrzeb moich pacjentów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

KONTAKT:
Telefon: 510 962 302

Sesja konsultacyjna trwa 50 min i kosztuje 150 zł, sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut i kosztuje 120 zł, sesja coachingowa trwa 50 minut i kosztuje 200 zł
Pracuję również online.
Więcej informacji na: www.coaching-psychoterapia.pl
Psychoterapeuta Kraków - Radosław Jakubiak

Radosław Jakubiak

694 545 855 r.m.jakubiak@gmail.com

Specjalizuję się w psychoterapii dorosłych, młodzieży od 15 roku życia i terapii par.

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz czteroletniej podyplomowej Szkoły Psychoterapii Gestalt. W 2010 roku otrzymałem dyplom Specjalisty Counsellingu Gestalt wydany przez Centrum Counsellingu Gestalt i Associazione Italiana di Counselling.

Pracuję z osobami, które mają obniżony nastrój, żyją w ciągłym stresie, doświadczają trudności emocjonalnych, silnych napadów złości, przeżywają lęk lub niepokój, mają niską samoocenę, zadręczają się myślami, które utrudniają im życie.

czytaj więcej

Zajmuję się też konfliktami przeżywanymi w relacjach z innymi ludźmi, w tym kryzysami w związkach. Kolejnym obszarem, który jest mi bliski jest wspieranie w rozwoju, poszukiwaniu sensu i celu życia, pomaganie w uwalnianiu swoich możliwości. Jedną z moich specjalizacji jest psychoterapia dla lekarzy – z uwzględnieniem uwarunkowań emocjonalnych doświadczanych przez tę grupę zawodową. Bardzo istotny w pracy jest dla mnie autentyczny, empatyczny kontakt z osobami, z którymi się spotykam na sesjach terapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wierzę w potencjał do zmiany, który każdy z nas nosi w sobie. Zmiany, która sprawia, że człowiek zaczyna w pełni wykorzystywać swój potencjał i wieść satysfakcjonujące życie.

Jestem również absolwentem grafiki na Akademii Sztuk Pięknych, tworzę ilustracje, oraz zajmuję się prowadzeniem warsztatów z psychologii twórczości.

Prywatnie jestem pasjonatem literatury, kina, seriali i kolarstwa górskiego.

KONTAKT: Telefon: 694 545 855 E-mail: r.m.jakubiak@gmail.com

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 140 zł.
Pracuję również online.
Psychoterapeuta Kraków - Anna Wójcicka-Sikorska

Anna Wójcicka-Sikorska

574 931 361

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką psychodynamiczną. Prowadzę terapię indywidualną dla osób dorosłych, które potrzebują wsparcia, pomocy bądź leczenia różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Pomagam między innymi w trudnościach związanych z relacjami z innymi ludźmi, stresem, zaburzeniami nastroju czy osobowości, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, autoagresją czy zachowaniem agresywnym, myślami samobójczymi, myślami natrętnymi, stresem pourazowym, dolegliwościami psychosomatycznymi, które nie mają medycznej przyczyny, a także wsparciem w trudnych sytuacjach jak na przykład śmierć bliskiej osoby, zdrada, rozwód.

czytaj więcej

Moje podejście do Pacjenta/Klienta charakteryzuje się uważnością, empatią, wrażliwością jak również ciekawością na drugiego człowieka.

Studia psychologiczne ukończyłam w 2010 roku na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2020 roku ukończyłam 4 letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii, w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje doświadczenie zdobywałam na Odziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP), jak również Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Jestem w trakcie certyfikacji przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji przez certyfikowanego psychoterapeutę PTP. W mojej pracy kieruję się zasadami kodeksu etycznego psychoterapeuty: http://sekcjanaukowapsychoterapii.org/kodeks-etyczny-psychoterapeuty/

KONTAKT: Telefon: 574 931 361

Sesja trwa 50 minut i kosztuje 120 zł.
Psychoterapeuta Kraków - Afik

Afik

Jestem psim towarzyszem i bardzo lubię odwiedzać Dobre Miejsce. Nazywam się Afik. Nie znam historii swojego imienia, miałem przypiętą karteczkę z tym imieniem, jak mnie ściągnięto z zabłoconego płotu. Nie pamiętam jak długo czekałem na wyswobodzenie.

Teraz jestem szczęśliwym pieskiem i często towarzyszem na sesjach terapeutycznych. Potrafię uważnie słuchać. I podejść blisko, prosząc o głaska za uszkiem. Czasami jeszcze mocno się przestraszam i boję. Potrzebuję wtedy chwili spokojnej obecności, możliwości obwąchania i powoli nabieram ufności. Mimo swojej trudnej i traumatycznej historii nie straciłem psiej pogody ducha, co chcę przekazywać innym jako nadzieję i otuchę.